Na co si dát pozor při výběru nebankovní půjčky?

Na co si dát pozor při výběru nebankovní půjčky?Míříte s žádostí o půjčku do banky? Pak se připravte na poměrně sáhodlouhý výslech, na jehož konci na vás může čekat nepříjemná zpráva v podobě zamítnutí žádosti. Pak máte dvě možnosti, buďto vyřešit nepříznivou finanční situaci jinak a počkat si na další výplatu nebo zamířit s žádostí o půjčku k nebankovnímu poskytovateli. Na následujících řádcích pro vás máme několik praktických rad a tipů, jak nenaletět podvodníků a lichvářům a vybrat si tu nejlepší nebankovní půjčku na našem trhu.

Porovnávejte!

Neupište se první společnosti, jejíž reklama na vás vyskočí po rozkliknutí internetového vyhledávače. Jelikož je společností, které nebankovní půjčky poskytují, opravdu velké množství, máte s čím porovnávat a z čeho vybírat. Proto se zaměřte na hodnotu RPSN i podmínky půjčky, případně sankce, které daná společnost stanovuje.

Žádné poplatky předem!

Chtějí po vás u dané nebankovní společnosti nějaký poplatek za zprostředkování půjčky nebo v souvislosti s administrativními náklady? Pak se mějte na pozoru a žádné poplatky předem neplaťte. Mohli byste se totiž šeredně spálit a nikdy už nevidět ani zaplacený poplatek ani slíbené peníze.

Přečtěte si:  Půjčka od Money Now do 3500 Kč

Pozor na data splatnosti

Není zárukou, že splátky jsou u všech společností placeny vždy jednou měsíčně. Někde se můžete setkat s dvoutýdenní nebo dokonce týdenní splatností, která by mohla nepříjemně zamávat s vaším rodinným rozpočtem. Tyto informace by vám ale vždy měl sdělit zástupce dané společnosti, případně se je dočtete ve smluvních podmínkách.