Na koho může cílit nebankovní půjčka pro problémové klienty?

Lidí, kteří mají finanční problémy, je stále více. Ostatně to potvrzují i poslední zprávy, ve kterých se píše třeba toto: „České domácnosti dlužily ke konci února 1,16 bilionu korun. Objem půjček sice postupně mírně klesá, přesto jsou dluhy domácností o třetinu vyšší než na začátku ekonomické krize.

Chcete vědět, jak se vyhnout dluhům? Pokračujte zde.

Pokud i vy máte problémy, určitě to neznamená, že byste byli jakkoliv omezováni v rámci některých služeb, jako jsou třeba půjčky. I proto se podíváme na to, na koho dnes vlastně cílí nebankovní půjčka pro problémové klienty.

Pro klienty s problémovou minulostí

Ideálním příkladem může být klient, který má problémovou minulost. A co to znamená? Třeba fakt, že některou ze svých předchozích půjček rozhodně nesplatil tak, jak ji splatit měl. Znamená to, že je vlivem toho uvedený v bankovních nebo nebankovních registrech. Je-li ale jeho vybraným produktem nebankovní půjčka pro problémové klienty, má jistotu v tom, že se do daného registru nikdo dívat nebude. Je tedy posuzován jako klient bezproblémový.

Jsou však i situace, kdy se do registrů může dostat skutečně kdokoliv. Stačí se třeba o pár dní opozdit s platbou telefonního paušálu a už máte několikaletý záznam. V takovém případě je i tato skupina lidí tou skupinou, pro které je východiskem nebankovní půjčka pro problémové klienty.

Nebankovní půjčka pro problémové klienty je vhodná i pro lidi bez práce

Dalším tipem problémového klienta jsou také lidé bez zaměstnání. A to ať už se jedná o dlouhodobou, nebo krátkodobou situaci. A zatímco v předchozím případě se nenahlíželo do registrů, v tomto případě se nezjišťuje jak zaměstnání, tak není třeba dokládat ani příjem. Opět platí, že peníze mohou získat nejenom ti, co skutečně nepracují, ale i ti, kteří práci nemohou mít z principu. Jedná se třeba o:

  • Matky na mateřské dovolené
  • Studenty
  • Důchodce
  • Lidé na podpoře
Přečtěte si:  Půjčka od zaplo.cz až 12 500 Kč

I pro ty, kteří jsou v exekuci

Posledním ukázkovým klientem, pro kterého je nebankovní půjčka pro problémové klienty určená, je takový člověk, který je v exekuci. Ačkoliv většina klasických nebankovních společností od něho už dává ruce pryč, může najít řešení svých problémů. Mnohdy je ale třeba splnit něco více, než jenom základní požadavky. Může to být hlavně nutnost ručit za půjčku nemovitostí. Ta může být buď daného klienta, nebo může, patři i osobě, která se za ním zaručí. V obou případech ale dojde k tomu, že je půjčka poskytnuta, a to i přesto, že na první pohled to vypadá, že daný klient nemá absolutní šanci peníze jakýmkoliv způsobem získat.

Z našeho pohledu ale obecně tento typ půjčky moc nedoporučujeme. Je to samozřejmě dáno tím, že je spojen s vyššími úroky. Ty jsou důsledkem právě oněch benevolentních podmínek a tak se nebankovní společnosti chrání právě před nepoctivostí klientů.

Nebankovní půjčka pro problémové klienty existuje
Counselling / Pixabay