Potřebujete nutně půjčit 10 tisíc? Vyzkoušejte rychlou půjčku

Pokazila se vám pračka a vy momentálně nemáte žádnou finanční hotovost na svém účtu, abyste si obratem mohli koupit novou? Pochopitelně bez pračky rodina funguje velmi ztěžka, protože v ruce prát tu hromadu prádla je úkolem snad nad lidské síly. Tato nemilá událost se může stát každému, protože i pračky mají svoji určitou životnost. Poradíme vám, jak danou situaci bez stresu zvládnout.

Nebankovní půjčky pro pracující

Nejsou-li na hromadě volné finanční prostředky ihned použitelné pro nákup nového spotřebiče, pak jako další řešení se nabízí bankovní půjčka. Jestliže máte již záznam v registru dlužníků, může se stát, že na bankovní půjčku nedosáhnete – banka vám již prostě další peníze nepůjčí. Jenže bez pračky být nemůžete. V takovém případě je výhodné volit nebankovní půjčky. Ty jsou vhodné hlavně pro pracující osoby ve věku 20 až 68 let. A jejich výhodou je, že peníze dostanete ihned bez

zbytečného otálení. Pro získání půjčky ovšem musíte splňovat několik požadavků, a to být občanem České republiky, nesmíte být v prodlení v placení vašich úvěrů a máte povinnost prokázat svoje příjmy.

Přečtěte si:  Kde je půjčka 10000 Kč nejbezpečnější?

Jak splatit půjčku

Vaše povinnost je splatit online půjčky v termínu. Přesto máte možnost si termín splacení prodloužit – někdy se prostě přihodí, že nestíháte, nemáte finance po hromadě. Za prodloužení o 30 dnů ovšem zaplatíte, a navíc k tomuto poplatku ještě musíte přičíst i úrok z prodlení. Jakmile půjčku celou splatíte, můžete si ihned požádat o novou půjčku ve stejné výši. Chcete-li půjčit vyšší částku, musíte minimálně sedm dní počkat.

Ochrana spotřebitele před půjčovateli

Proti nekalým praktikám některých poskytovatelů půjček vystupuje APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Jedná se o veřejnou a nezávislou organizaci, jejímiž zakladateli jsou Via SMS, CreditOn a Zaplo. Mimo jiné také zastupuje členy asociace v jednání s úřady a poskytuje jim právní pomoc i poradenství.