Kde mi půjčí 10000 Kč?

Půjčky do 10000 KčPár dnů před výplatou je pro mnohé z nás téměř noční můrou. Vesměs se potýkáme s nedostatkem financí a hledáme cestu, jak z nepříjemné finanční tísně ven. Mnohé mohou zachránit dávno zapomenuté úspory, pro některé je jediným východiskem půjčka menšího rozsahu. Kam ale pro takovou půjčku jít? Půjčí mi rodina, banka nebo nebankovní instituce? Rodinu a známé asi příliš rozebírat nemusíme, zmínit však musíme bankovní společnosti, které se na v drtivé většině specializují zejména na půjčky většího objemu.

Půjčku 10000 Kč nabízí v současné době pouze jedna banka, její získání však není ani trochu jednoduché. Bankovní úředník bude zkoumat vaši bonitu, stálou práci i to, zda se vaše jméno nenachází v registru dlužníků. Může se tak stát, že vám bude žádost o půjčku zamítnuta a nezbyde nic jiného, než se obrátit na nebankovní instituci.

Půjčka do 10000 Kč u nebankovní instituce

Většina nebankovních společností, které se na zprostředkování půjček zaměřují, nabízejí svým klientům rozmanité produkty. Půjčit si zde můžete objem finančních prostředků v rozmezí pár stovek až několik tisíců. Společnost, kterou požádáte o půjčku, si však velmi pečlivě vybírejte. Nekývněte hned na první nabídku, která na vás vyskočí z reklamního banneru, raději jednotlivé druhy půjček porovnejte.

Přečtěte si:  HFS – jde to i bez ručení

Zaměřte se zejména na úroky, RPSN, poplatky, ale i termíny, v rámci kterých budete vypůjčené prostředky vracet. Neplatí totiž vždy, že půjčku vracíte jednou měsíčně, někde po vás budou požadovat splátky v rámci týdnů nebo pravidelně každých deset dnů.