Konsolidace úvěrů aneb co to vlastně je?

Konsolidace půjčkyNemůžete se vymanit ze spárů půjček a spotřebitelských úvěrů? Chodí vám jedna upomínka za druhou? Velká část vaší výplaty padne za „oběť“ věřitelům? Pokud vám dluhy přerostly přes hlavu a vy nevíte, co dál, zkuste se poohlédnout po institucích nabízejících konsolidaci půjček a úvěrů. Co si vlastně pod takovou konsolidací představit a opravdu vám může pomoci? Na to se podíváme na následujících řádcích.

Co je to konsolidace?

Konsolidací rozumíme sloučení více menších půjček do jednoho většího úvěru. Ve skutečnosti to funguje tak, že společnost nabízející konsolidaci zaplatí vaše dluhy původním věřitelům a celkovou dlužnou částku bude vymáhat po vás. Jaký pozitivní dopad to má pro vás? Především to, že se vám již nebudou ve schránce hromadit výzvy k zaplacení a budete platit pouze jedny úroky nikoli úroky každému z věřitelů.

Přečtěte si:  m Banka a její služby a produkty

Komu je konsolidace určena?

Všem, kterým končí období fixace u hypotéky nebo spotřebitelského úvěru. Pokud však v průběhu splácení půjček pozorujete, že vám činí takového splácení čím dál tím větší problémy, poohlédněte se po společnosti, která konsolidaci nabízí již v této chvíli. Později by vám již totiž nemusela vyjít vstříc.

Opravdu mi může konsolidace pomoci?

Pokud o ni požádáte včas, můžou se vaše úroky rapidně snížit. Zároveň se také nemusíte obávat dne, kdy na vaše dveře zaklepe exekutor. Informujte se o tom, jaké jsou podmínky konsolidace u vámi vybrané banky, a skoncujte s dluhy jednou pro vždy!