Nezvládám splácet půjčku – co teď?

Půjčili jste si menší či větší obnos finančních prostředků, díky nimž jste pokryly nejnutnější výdaje? Nyní jste ovšem opět na nule a s další výplatou se vám na lepší časy rozhodně neblýská? Pak se s největší pravděpodobností dříve nebo později dostanete do situace, v níž nebudete schopni dostát svým závazkům a nezvládám splácet půjčku. Pokud nechcete skončit na dlažbě s exekucí na krku, nepřestávejte číst následující řádky, na nichž vám prozradíme, jak svou stávající situaci efektivně řešit.

Když nezvládám splácet půjčku nestrkám hlavu do písku

Myslíte si, že věřitel na váš závazek dříve nebo později zapomene? Tak to se šeredně pletete. Nějakou dobu možná bude klid, za chvíli se vám ovšem ve schránce začnou hromadit upomínky a mobil nepřestane zvonit, jak je den dlouhý. Neignorujte proto své závazky ani chování věřitele a kontaktujte jej. Osvětlete mu aktuální situaci a začněte jednat.

Přečtěte si:  Co všechno pokryje půjčka ve výši 10000 Kč?

Když nezvládám splácet půjčku pomůžeodklad splátek nebo nový splátkový kalendář

Jakmile se s věřitelem, popřípadě věřiteli spojíte a vyrozumíte je o své situaci, zkuste se domluvit na odkladu splátek nebo novém splátkovém kalendáři. S největší pravděpodobností bude nutno uhradit nějaký menší poplatek, který se zpravidla pohybuje v řádech stokorun a splátka půjčky vám bude odložena o měsíc nebo delší časový interval, na němž se domluvíte.

Nic nepomohlo? Záchranou je osobní bankrot

Posledním krokem hned po tom, co všechny předchozí postupy selhaly, je vyhlášení osobního bankrotu. Žádost vám příslušný soud schválí, pokud máte příjem, díky kterému jste schopni během následujících 5 dnů uhradit alespoň 30 % svých závazků, máte 2 a více věřitelů a jste se splácením v prodlení. Mějte ovšem na paměti, že osobní bankrot je možno vyhlásit pouze jednou za život.

Nezvládám splácet půjčku, co teď?
Johanna84 / Pixabay