Kam pro půjčku do 10000 Kč?

Do finančních problémů se může dostat ze dne na den téměř každý z nás. Stačí neopatrné nakládání s penězi jedna nečekaná výloha nebo nepředvídané hrátky osudu. Ze dne na den můžeme přijít o práci, kdykoli se můžeme nepěkně zranit. K překlenutí nepříznivého období nám proto mohou být efektivním způsobem nápomocny právě půjčky do 10 000 Kč. Kde je ale hledat a na koho se obrátit s prosbou o pomoc?

Bankovní instituce
Drtivá většina zájemců o půjčku jdou jako první zkusit své štěstí do banky. Zde však platí poměrně tvrdá a přísná pravidla a sehnat bankovní půjčku do 10 000 je mnohdy nadlidský úkol. Banky se totiž specializují na „zajímavější“ výše půjček, málokterá tedy nabízí půjčky v tak malém rozsahu. Ale nic není nemožné, pokud nenatrefíte přímo na půjčku do 10 000 Kč, můžete využívat velmi oblíbeného kontokorentu, který nabízí například Česká spořitelna. Zde můžete čerpat peníze přímo z karty až do výše 25 000 Kč (u studentů).

Přečtěte si:  Zkuste požádat o úžasně rychlou Úžasnou půjčku!

Nebankovní instituce
Tak přesně zde byste pro půjčky malého rozsahu měli hledat. Půjčit si můžete prakticky obnos od 500 Kč, až po mnohonásobně vyšší částky. Menší půjčky je možno čerpat na kratší dobu a jsou obecně zatíženy poměrně vysokým úrokem. Pokud však potřebujete půjčku menšího rozsahu, není nic jednoduššího, než požádat o pomoc nebankovní instituci. Zde vás rozhodně neodmítnou ani v situaci, kdy máte záznam v registru dlužníků nebo je váš příjem hluboko pod hranicí průměrné mzdy.