Poradíme vám, jak získat bezpečnou půjčku do 10 000 Kč

Vzít si půjčku je pro mnoho lidí něco naprosto nepředstavitelného. Někdy se ale souhrou různých okolností dostanou do takové situace, kdy prostě alespoň malý úvěr nutně potřebují. Pokud jste se i vy ocitli v situaci, kdy sháníte menší půjčku a potřebujete poradit, jak si bezpečný úvěr vybrat, tento článek je určený právě pro vás.

Vybírejte v klidu a použijte internet

Základním pravidlem je, že byste půjčku neměli vybírat příliš zbrkle a výběr si v klidu rozmyslet. Rozhodně nespoléhejte jen na informace z televize, novin nebo od známých a půjčku si vyhledejte a ověřte na internetu – na něm najdete maximum informací o všech solidních i nepoctivých společnostech a zjistíte, co je pro vás výhodné a čemu se naopak vyhnout.

Neplaťte zbytečné poplatky, pokud nemusíte

U vysokých úvěrů se samozřejmě úrokům a poplatkům nevyhnete, nicméně pokud vám stačí jen malá půjčka do 10 000 Kč, můžete ji získat i bezúročně. Tento typ rychlé půjčky poskytují některé nebankovní společnosti a jedinou nevýhodou je snad jen krátkodobá splatnost úvěru – obvykle jsou tyto půjčky jen na 30 dní. K prověřeným a spolehlivým úvěrům do 10 000 Kč patří např. půjčka Via SMS – získat můžete až 6 000 Kč s nulovým úrokem a zcela bez poplatků. První půjčku zdarma ale nabízejí i další nebankovní poskytovatelé – např. Zaplo půjčka je zdarma až do výše 8 000 Kč se splatností na 30 dní, stejnou nabídku pak má i CreditOn. Asi nejzajímavější je v tomto směru půjčka CreditAir, která je bez poplatků jen do 6 000 Kč, zato však s tříměsíční splatnosti (půjčku uhradíte na tři samostatné splátky).

Použijte srovnávač půjček a nemůžete udělat chybu

Pokud si pro vyhledání půjčky zvolíte některý z internetových srovnávacích portálů, nemůžete udělat chybu. Jednak jsou v nich obsaženy pouze prověřené a férové půjčky od solidních společností (nemůžete se tak stát obětí podvodníků), zároveň si tak nejsnadněji naleznete půjčku, jež pro vás bude nejvýhodnější. Velmi kvalitním srovnávačem je např. nezávislý úvěrový portál Půjčky Hned, kde je u každého úvěru součástí recenze také podrobný návod na to, jak postupovat při vyplňování internetové žádosti – tuto službu ocení zejména starší lidé, nebo ti, co na internetu netráví moc času. K oblíbeným srovnávacím webům patří také CoolPůjčky.cz, kde je v současné době srovnáno již kolem 120 půjček a neustále přibývají nové.

Přečtěte si:  Jakou nabídkou produktů se může pyšnit ČSOB banka?

Nebezpečné půjčky – jak poznáte, že se jedná o podvod?

Poznat podvodnou nabídku na úvěr nemusí být na první pohled úplně jednoduché, někteří podvodníci dokonce provozují i celkem kvalitní webové stránky a o to snadněji se pak mohou lidé na jejich nabídku nachytat. Typickými znaky půjček, které nemusejí být seriózní, jsou zejména:

  • absence internetových stránek,
  • webové stránky ve velmi nízké kvalitě,
  • kontakt je pouze telefonický nebo mailový na freemailové doméně (seznam,gmail apod.),
  • chtějí po vás uhradit vysoký poplatek předem (v řádu stovek nebo i tisíců korun),
  • požadují nejdříve zavolat na telefonní číslo (může jít o linku s vysokou tarifikací),
  • půjčky jsou nabízeny v inzerátech v novinách nebo v internetových diskusích,
  • za půjčkou nestojí žádná firma, ale pouze soukromá osoba.

Podvodníci jsou ale velmi vynalézaví a neustále vymýšlejí nové triky, jak vylákat od lidí peníze – proto buďte velmi opatrní a půjčku si vybírejte tak, abyste místo slíbeného úvěru naopak o peníze nepřišli, např. na předražené lince. Nejlepší je použít některý ze zmíněných srovnávacích webů – na nich jsou jen ověřené půjčky a zbytečně se tak nevystavujete žádnému riziku.

půjčka Via SMS