Obsah článku
I když se současným úvěrovým trhem hýbají nejvíce takzvané mikropůjčky, rozhodně to neznamená, že jsou jediným možným úvěrovým produktem. Stále má na našem trhu místo i klasika, a to konkrétně půjčka 50000. Pokud nad ní také přemýšlíte, podíváme se společně na to, u koho ji můžeme získat a to za jakých podmínek. Hned na úvod je totiž třeba říci, že dnes tento typ půjčky nabídnou nejenom nebankovní společnosti, ale také banky.
Kam v bankovním segmentu?
Začneme tou výhodnější možností, a to je samozřejmě segment bankovní. Tedy banky, a to ideální ty menší, jelikož u nich je nízký úrok doslova samozřejmostí. Pokud zmíníme tři velmi doporučované možnosti, patří mezi ně zcela určitě:
- mBank
- Equa Bank (čtěte o přednostech této půjčky)
- Air Bank
Právě tato trojice dnes patří mezi nejlepší volbu právě z hlediska úroků. U všech samozřejmě máte i jistotu toho, že je u nich půjčka 50000. Stejně jako úvěrové produkty menší, nebo také větší. Záleží tak na vašich konkrétních požadavcích.
Co ale musíme také dodat, to je i fakt, že aktuálně jsou banky spojené také s tím, že mají poměrně náročné podmínky získání. Hlavně potom s ohledem na to, jaká je konkrétní bonita případných žadatelů.
Samozřejmě v tomto směru nesmíme zapomenout na to, že vyžadují poměrně velké množství různých dokumentů a informací, než půjčku poskytnou.
Půjčka 50000 Kč je dostupná i u nebankovních společností
Druhou variantou jsou nebankovní společnosti. I ty dnes mají na trhu své místi a tak je samozřejmě třeba vybrat takovou, která nám bude svými podmínkami a svým přístupem vyhovovat nejvíce. Zapomínat bychom rozhodně neměli na to, že nebankovní společnosti mohou být mnohdy spjaté s vyššími úrokovými sazbami. Ne vždy, jelikož v současné době už není problémem dosáhnout i na poměrně výhodné možnosti půjček.
Co musíme u nebankovních společností ocenit, to je rozhodně i přístup spojený s tím, že mají poměrně jednoduché podmínky získání. Mnohdy je totiž třeba pouze jedno jediné, a tím je příjem. Není tak nutné dokládat třeba informace o příjmu, stejně jako nebývá nutné dokládat třeba výpisy z registrů. Záleží samozřejmě na konkrétním poskytovateli. A mezi ty nejznámější se dnes řadí Provident, Home Credit, Cofidis nebo Cetelem.
Jak vybrat tu pravou? Obě možnosti samozřejmě mají své pro a proti. Obecně více doporučíme banky, a to hlavně pro výhodnost spojenou s úrokem. Jedním hlavním ukazatelem, na který je vhodné brát ohled, je takzvané RPSN. A jak píše wikipedie: „RPSN (roční procentní sazba nákladů) je číslo, které má umožnit spotřebiteli lépe vyhodnotit výhodnost nebo nevýhodnost poskytovaného úvěru.“ Vycházet bychom měli z toho, že čím je dané číslo nižší, tím pro nás samozřejmě lépe, jelikož tím výhodnější může daný konkrétní úvěr být. Hledět je ale dobré i na řadu dalších parametrů.