Proč je GEmoney internet banka přihlásit se k účtu bezpečné?

Využíváme-li internetové bankovnictví, měli bychom dbát na to, abychom dodrželi hned několik nezbytných bezpečnostních zásad. Jedině tak budeme mít jistotu v tom, že naše peníze nebudou nijak zneužity a nikdo jiné se nedostane k našemu účtu, ani k našim financím. Samozřejmě kromě toho, že budeme obezřetní i my, nabídne služba GEmoney internet banka přihlásit se k účtu s jistotou dokonalého bezpečí i na straně banky. A to ať už využíváme jakékoliv z těchto možností:

  • Internet Banka s mobilním klíčem
  • Internet Banka s certifikáty
  • Internet Banka Mini

Jaké zabezpečení nabídne IB s mobilním klíčem?

První možnost, kterou si nastíníme, je právě banka spojená s mobilním klíčem. V tomto případě začíná zabezpečení už tím, že je třeba zadat buď přihlašovací jméno a heslo, nebo je třeba využít také mobilního klíče. Dalším stupněm v této oblasti zabezpečení je určitě to, že řada transakcí musí být potvrzena prostřednictvím mobilního telefonu. O tom už více na webu samotné banky, kde je uvedeno: „Zpravidla každý aktivní požadavek je nutné potvrdit mobilním klíčem zdarma zaslaným na Váš mobilní telefon, který je registrovaný u GE Money Bank.

Nechybí samozřejmě ani to základní, a to kvalitní šifrování samotné komunikace. V tomto směru je použito dnes standardní SSL šifrování, 128 bitů. Tím ale bezpečnost nekončí, jelikož jsou zde také maximální limity, které lze denně převádět.

Jste v insolvenci a potřebujete půjčit? Podívejte se, jak taková půjčka může vypadat a jaké má podmínky.

Jak je zabezpečena možnost GEmoney internet banka přihlásit k IB s certifikáty?

Ani zde nemusíme mít žádnou obavu. Už při samotném vstupu do Internet Banky je totiž třeba nechat si vygenerovat příslušné certifikáty, které nám to umožní. Samozřejmě pokud je nemáme, přístup nám bude odepřen. Totéž platí i při realizaci jednotlivých transakcí. Dále je třeba dodat, že GEmoney internet banka přihlásit se umožní jenom na počítači, který má daný digitální certifikát importovaný.

Přečtěte si:  Jaké možnosti nabídne mBanka vstup na účet prostřednictvím internetu?

Všechny aktivní operace také musí být podepsány digitálním podpisem, tedy jeho podpisovým certifikátem. Nechybí ale ani možnost šifrování, a to stejného, jako v předchozím případě. I zde je poté k dispozici maximální limit, čímž je eliminováno riziko plného odčerpání účtu.

K dispozici je i Internet Banka Mini

Poslední možností, kterou GEmoney internet banka přihlásit se na účet umožní jednoduchou správu, je takzvaná Internet Banka Mini. Pokud ta je něčím charakteristická, tak hlavně tím, že v rámci této možnosti můžeme účet jenom sledovat a nelze převádět finanční prostředky. Tím tak nemůže dojít ke zneužití. Přihlášení v tomto případě proběhne v rámci použití přihlašovacího jména a hesla.

Všechny možnosti zabezpečení tak máme zmapovány. Pokud budeme obezřetní i my sami, rozhodně musíme říci, že se v daném případě rozhodně není čeho obávat. Máme tak téměř stoprocentní jistotu toho, že o naše peníze zkrátka nepřijdeme a zůstanou nám tam, kde mají být. Tedy na našem vlastním bankovním účtu.

Jak se přihlásit do bankovnictví GE Money bank?
Jak se přihlásit do bankovnictví GE Money bank?