Kde dnes můžeme získat hotovostní půjčky?

Ne každý hledá nutně půjčku, u které mu přijdou peníze na jeho bankovní účet. Je totiž stále mnoho lidí, kteří hledají hotovostní půjčky. Důvody toho mohou být různé, ale nejčastěji se týkají několika hlavních věcí. Mezi ty patří:

  • Snaha o co nejrychlejší vyřízení
  • Zablokovaný bankovní účet
  • Nemožnost jednoduchého výběru z bankovního účtu

Pokud je jedna z nastíněných možností i vaše situace, pojďme se společně podívat, jak lze půjčky v hotovosti získat a u koho.

Dnes lze o hotovostní půjčky žádat i v bankách

Začneme hned tou výhodnější možností, a to jsou banky. Pokud hledáte nízký úrok, transparentní podmínky a celkovou úsporu, jsou banky rozhodně nejlepší možnou volbou. Důležité je ale nezapomenout na to, že u nich může být rizikem náročnější schvalovací proces, vlivem kterého je ne každý žadatel schválený.

Požádat si u banky poté lze o zajímavé částky, které začínají už na desetitisícových částkách, ale dostat se mohou i na sumy v řádech několika set tisíc korun. A to bez nutnosti ručení, nebo ručitele. Jediné, co bývá základním kritériem získání, je výše příjmu. A u koho si požádat?

Nabízí se třeba nejznámější banka, a to Česká spořitelna. Postup je poměrně jednoduchý, a to kombinace online žádosti a návštěvy pobočky.

Pomohou také nebankovní společnosti

I tento segment samozřejmě dokáže nabídnout přesně to, co potřebujete. I ten můžeme zhodnotit pozitivně, a to hlavně z toho důvodu, že podmínky jsou velmi jednoduché a benevolentní a tak má šanci získat peníze skutečně celá řada lidí. Drobným negativem může být vyšší úrok, ale to už dnes není pravidlem. A to z toho důvodu, že sazby jsou v rámci konkurence neustále snižovány.

Přečtěte si:  Půjčka 10000 Kč už za 599 Kč měsíčně

Mezi nejznámější společnosti, které půjčí v hotovosti, jistě patří Provident, popřípadě i produkt Smart půjčka. U obou si požádáte online, přičemž peníze vám až k vám domů přiveze obchodní zástupce dané společnosti. Ty dostanete ihned po podpisu smlouvy, a to s jistotou schválení pouze v rámci předložení dokladů prokazujících váš příjem. Stejně tak se ale nabízí i další alternativa, a to Tesco půjčka, kterou lze získat přímo na konkrétním obchodním místě v nejbližším supermarketu. A tento typ půjčky o sobě říká: „Hotovostní půjčka až do výše 150 000 Kč, pohodlně a navíc s Clubcard body.“

Peníze lze využít na cokoliv

Pokud má mají hotovostní půjčky u bank i u nebankovních společností něco společné, potom je to určitě fakt, že se jedná o půjčky neúčelové. Jejich využití tedy není nijak konkrétně omezeno, stejně jako není nutné třeba budoucí dokládání účelu. To je dobrá zpráva pro toho, kdo chce peníze využít na několik věcí a zároveň o tom nechce nikomu říkat. I to je dnes poměrně klasická podmínka, ale rozhodně nelze říci, že to vždy platí. Zvláště tedy v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Bankovní půjčky jsou známy naročnějšími podmínkami na získání
wilhei / Pixabay