Jak může vypadat půjčka v insolvenci?Slovo insolvence bylo velmi často spojováno pouze s firmami, a to z toho důvodu, že ji vyhlašovaly takové společnosti, které se dostaly do platební neschopnosti. Dnes už insolvence nemusí být nutně spojována jenom s podnikatelským segmentem, a to z toho důvodu, že ji můžeme vyhlásit i jako soukromé osoby. V praxi této možnosti říkáme vyhlášení osobního bankrotu. Mnoho lidí se v souvislosti s tím ptá i na to, zda je možná půjčka v insolvenci. Odpovědí je, že ano. Podívejme se tedy na možnosti, u koho si půjčit.

Na banky zapomeňte

Hned na úvod řekněme, že u bank zcela určitě nepochodíte. Pokud jste v insolvenci, je jasné, že máte negativní finanční minulost, se kterou u banky zaručeně neprojdete. Řešení tak zůstává jasné, a to jsou nebankovní společnosti. V tomto segmentu se poté nabízejí tři hlavní varianty, konkrétně potom tyto:

  • Mikropůjčky
  • Klasické nebankovní půjčky
  • Půjčky ručené nemovitostí

Jaké jsou podmínky získání?

Zde samozřejmě záleží hlavně na to, u koho si konkrétně žádáte a o jaký finanční produkt máte zájem. Nejjednodušší podmínky mají určitě mikropůjčky, jelikož ty mohou patřit do skupiny těch, které vyřídíte online, z pohodlí vašeho domova. A to bez nutnosti kamkoliv chodit.

Naopak nejsložitější to může být v případě půjček ručených nemovitostí, kde musíte počítat s tím, že je třeba vlastnit nemovitost. A tu použijete jako formu zástavy za danou půjčku.

Současná půjčka v insolvenci má řadu negativ

Možnosti jsme si zmínili a tak je třeba seznámit se i s případnými negativy, které existují. Těmi hlavními je určitě vysoký úrok. Jelikož je na vás pohlíženo jako na dlužníky, je jasné, že úrok bude mnohem vyšší, než u klasických úvěrových produktů. Druhým negativem poté může být i to, že i samotné podmínky spojené třeba se splácením mohou být nastavené nevýhodně. Třeba v souvislosti různými poplatky, pokud se o pár dní zdržíte se splátkou.

Další negativum se týká toho, že už v době půjčky jste v dluhové pasti a tak se můžete dostat ještě do větších problémů. Je třeba myslet hlavně na to, že pokud si půjčku vezmete a budete chtít v budoucnu daný závazek opět řešit insolvencí, už to nebude možné. Ostatně to dokládá i citace z jednoho z několika poradenských webů: „Upozorňujeme, že osobní bankrot lze využít pouze jednou! Nelze se tedy jednou oddlužit, zbavit se milionových dluhů a následně se opět zadlužit s tím, že budu chtít opět oddlužení využít. To nelze.“

Ne vždy je schválena

Důležitým upozorněním na závěr je také to, že ne vždy musí být půjčka v insolvenci člověku v insolvenci schválena. A tak zatímco registry nebývají v nebankovním segmentu problém, insolvence už ano. A to je důvod, proč mnozí své peníze zkrátka nedostanou. Na první pohled se to může jevit jako omezující, ale na druhou stranu je to vše právě pro jejich dobro.

Půjčka v insolvenci je možná, pozor ale na podvod

martaposemuckel / Pixabay


Finanční novinky:

Potřebujete nutně půjčit 10 tisíc? Vyzkoušejte rychlou půjčku

Potřebujete nutně půjčit 10 tisíc? Vyzkoušejte rychlou půjčku

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Pokazila se vám pračka a vy momentálně nemáte žádnou finanční hotovost na svém účtu, abyste si obratem... 
[Celý článek]

Poradíme vám, jak získat bezpečnou půjčku do 10 000 Kč

Poradíme vám, jak získat bezpečnou půjčku do 10 000 Kč

Vzít si půjčku je pro mnoho lidí něco naprosto nepředstavitelného. Někdy se ale souhrou různých okolností dostanou do takové situace, kdy prostě alespoň malý úvěr... 
[Celý článek]

Porovnejte si hypotéky – ušetříte na úrocích

Porovnejte si hypotéky – ušetříte na úrocích

Hypoteční úvěr je velká zodpovědnost, o tom prostě není sporu. Rozhodnout se jít do vlastního bydlení a zaplatit za něj pořádně velkou sumu. A obvykle ne o samotě,... 
[Celý článek]